Mis on Wing Tsun?

Wing Tsun on moderne, väga praktiline ja efektiivne võitluskunsti süsteem. Põhineb füüsikal, inimese anatoomial ja biomehhanikal. Wing Tsun on sobilik kõigile nii naistele kui meestele, olenemata vanusest, keha kujust või sportlikusest. Kuna see õpetab ülesaamast vastase jõust parema tehnikaga kui suure jõuga. Vaata printsiipide lehekülge rohkema info saamiseks.

Legendi kohaselt on Wing Tsun loodud umbes 300 aastat tagasi budistist nunna Ng Mui poolt. Ta õpetas seda Yim Wing Tsun‘ile, kelle nime süsteem nüüd kannab. Teadmise olid hästi kaitstud saladus, mida õpetati meistrilt õpilasele, kuni 1960ndatel aastatel tegi selle populaarseks Suurmeister Yip Man. Vaata ajaloo lehekülge, et teada saada rohkem Wing Tsuni kohta.

Nüüdisajal on Wing Tsun laialdaselt levinud üle maailma, kus on üle miljoni harrastaja, rohkem kui 65-s riigis. See on laialdaselt kasutusel korrakaitse üksustes ja sõjalistestes üksustes, nagu näiteks Ungari politsei-ja sõjaväe eriüksustes. Meie koolkond kuulub Leung Ting Wing Tsun’i harusse ja on tunnustatud International Wing Tsun Assosatsiooni liige. Võid leida detailse sugupuu lehelt.